Аналізи

Аналіз калу на дізгруппу — що це таке, скільки днів робиться аналіз, розшифровка

Поставити правильний діагноз за результатами аналізів і призначити грамотне лікування може тільки лікар. Не займайтеся самолікуванням!

Аналіз калу на дізгруппу - що це таке, скільки днів робиться аналіз, розшифровка
Лабораторне дослідження калу на дізгруппу важливо для з’ясування обґрунтованості припущень про зараження людини кишковою інфекцією. Інакше це називається бакпосева. Показаний аналіз як при прояві ознак дисбактеріозу, так і в профілактичних цілях. Які існують правила для збору матеріалу на дізгруппу? В які терміни його слід доставити для аналізу на бактерії? У чому нюанси розшифровки отриманих результатів дослідження?

Зміст

 • Аналіз калу на дізгруппу — що це?
 • Як зібрати кал для аналізу
 • Через скільки днів готовий результат
 • скільки дійсний аналіз на дізгруппу
 • Як розшифрувати результати аналізу калу на дізгрупу

аналіз калу на дізгруппу — що це?

Калові маси є кінцевими продуктами процесу перетравлення їжі, що пройшла шлунково-кишковий тракт. Їх утворення передує низка складних біохімічних процесів. Дослідження калу допомагає виявити патогенні фактори в роботі кишечника. Які збудники інфекційних захворювань небезпечні для людського організму? Це може бути кишкова паличка, дизентерія, стафілокок, сальмонельоз, глистяні інвазії.

Що означає аналіз калу на дізгруппу? Дослідження допомагає діагностувати гострі і хронічні інфекції. Основні симптоми, які свідчать про присутність в жкт небажаних бактерій або різних видів паразитів:

 • розлад шлунка.
 • головні болі.
 • знижений апетит.
 • болю в животі, особливо до і після спустошення кишечника.
 • скачки температури — від занепаду сил до спека.
 • м’язова ломота.
 • нудота.
 • здуття живота, підвищене газоутворення.

Може спостерігатися блювання, часті рідкі випорожнення, кров’яні, слизові або гнійні згустки, загальна слабкість. Подібні ознаки є характерними симптомами багатьох кишкових захворювань. Присутність певного виду паразитів в кишечнику встановлюється доктором після аналізу на дізгруппу. Це необхідно для точного діагностування причини недуги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мазок з цервікального каналу у жінок - що це таке, норма

Напрям на аналіз калу на дізгруппу видається зазвичай за показаннями, іноді в цілях профілактики після контакту з хворим. У дітей цей аналіз виявляє також брак необхідних для процесу травлення ферментів.

При вагітності виявлення можливого зараження кишковими інфекціями за допомогою аналізу калу на дізгруппу необхідна для перевірки стану мікрофлори шлунково-кишкового тракту, наявності або відсутності в ньому паразитів. Гельмінти можуть істотно ускладнити процес виношування малюка. Жінці в положенні слід своєчасно провести терапевтичний вплив з очищення від наявних патогенних організмів.

Як зібрати кал для аналізу

Аналіз калу на дізгруппу - що це таке, скільки днів робиться аналіз, розшифровка
При заборі біоматеріалу для лабораторного дослідження на дізгруппу потрібно дотримуватися деяких правил , знати, як правильно зібрати, в які терміни здати стілець. В іншому випадку результат виявиться помилковим. Ємність для випорожнень готується напередодні. Підійде вимитий, висушений горщик, судно, качка. Для транспортування бажано купити спеціальний контейнер, який продається в кожній аптеці. У комплектацію входить стерильний шпатель (ложечка). Його використовують для проведення відбору маси.

Як поступити при виявленні в калі сторонніх домішок? Необхідно збирати в контейнер масу зі слизом, гноєм, але без кров’яних згустків. Рідкий кал набирається піпеткою, заповнюючи ємність від 2 до 3 сантиметрів. Це рівносильно однієї-двох чайних ложок за обсягом.

Ємність слід заповнити приблизно на третину і щільно закрити кришечкою. Робиться це для того, щоб випадково потрапили в вміст контейнера мікроорганізми не спотворили результати аналізу калу на дізгруппу. Перед дефекацією важливо звільнити сечовий міхур, помити зовнішні статеві органи. Свої природні властивості, необхідні для аналізу на дізгруппу, випорожнення зберігають протягом двох годин після проведеної дефекації. В цей період часу ємність з каловими масами необхідно доставити в лабораторію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Коректор від прищів - що це таке і які коректори найпопулярніші

Як здавати аналіз, якщо хворий проходить лікування в умовах стаціонару? Допускається взяття матеріалу ректальним мазком. Його бере медсестра або лікар. Відбувається процес наступним чином — в анус, яким закінчується пряма кишка, вводиться тампон, 2-3 рази провертається.

Результат буде спотворений, якщо попередньо зробити клізму, поставити свічку в анальний отвір, прийняти проносний засіб, провести рентген кишечника з введенням контрасту. Недостовірні значення аналізу калу на дізгруппу будуть при проходження пацієнтом в момент забору курсу лікування антибіотиками.

Через скільки днів готовий результат

Для виявлення представників патогенної мікрофлори проводиться в порядку черговості кілька досліджень:

 1. Розгляд під мікроскопом для виявлення бактерій і найпростіших мікроорганізмів.
 2. Приміщення матеріалу в пробірки, які мають різну живильне середовище (інакше посів калу).
 3. Проводиться ототожнення окремих мікроорганізмів і їх груп (за формою, розміром, зовнішнім виглядом).
 4. Перевірка патогенних елементів на чутливість до медикаментів.

В середньому аналізу калу на дізгруппу робиться від 7 до 14 днів.

Тривалість вивчення калу на дізгруппу і сальмонельоз в лабораторії залежить від того, скільки часу знадобиться на вирощування різних типів мікроорганізмів. Після здачі матеріалу лаборанту це займає, як правило, від п’яти днів до двох тижнів. Різні збудники інфекції мають різну здатність до розмноження в поживних середовищах, різний поріг чутливості до антибіотиків. Від цієї різниці і залежить, скільки буде робитися аналіз.

Скільки дійсний аналіз на дізгруппу

Термін дії аналізу калу на дізгруппу невеликий, так як зараження патогенними бактеріями можливо в будь-який момент. Дослідження показано як діагностика, якщо є підозра на зараження кишковими паразитами.

Термін придатності аналізу калу на дізгруппу — до 14 днів. Враховуйте це, якщо такий аналіз необхідний, наприклад, для госпіталізації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  ШОЕ при онкології

До отримання даних про безпосередню збудника захворювання, лікування може бути виключно симптоматичним. Чи не довгостроковість дії отриманих результатів аналізу обумовлює те, що з’ясування дізгруппу не призначається дітям при вступі до освітні установи (дитячий садок, школу).

Як розшифрувати результати аналізу калу на дізгрупу

Калові маси не повинні містити сальмонел, шигел, вібріонів холери, амеб дизентерії, кишкових балантидій і трихомонад. Якщо деякі з перерахованих мікроорганізмів виявлені при дослідженні калу на дізгруппу, але ознаки захворювання відсутні, значить організм є переносником (носієм) патогенів.

Аналіз калу на дізгруппу - що це таке, скільки днів робиться аналіз, розшифровка
Нормальним вважається перебування в результаті аналізу 15 груп організмів, включаючи

 • біфідо-, лактобактерії,
 • ентерококи,
 • бактероїди,
 • клостридії,
 • фузобактерии.

ентеробактерій і стафілококів в калі бути не повинно.

Дисбактеріоз діагностується при перевищенні допустимої кількості патогенів в людському кишечнику. Норми бактерій в розшифровці аналізу калу:

Норми бактерій в калі Од. кандиди 10 3 лактобактерії 10 7 клостридії 10 4 біфідобактерії 10 9 пептострептококки 10 5 бактероїди 10 7 ентерококи 10 7
Наявність деяких представників мікрофлори в незначній кількості не є приводом для хвилювання. У кишечнику живуть як корисні, так і умовно-патогенні бактерії. Самостійно оцінювати проведений аналіз, проводити розшифровку отриманих результатів можна. Кваліфіковане позбавлення від причин кишкової інфекції веде тільки лікар, зіставивши дані дослідження з симптомами того чи іншого кишкового захворювання.

Не займайтеся самолікуванням, зверніться до лікаря! Будьте здорові.

Схожі статті

Мазок на гонорею: як береться у жінок, у чоловіків

elena elena

Аналіз сечі при гломерулонефриті

elena elena

Які аналізи потрібно здати при плануванні вагітності

elena elena

Креатинін в сечі — норма в таблиці, причини підвищення

elena elena

Альфа амілаза в крові

elena elena

Аналіз калу на УПФ — що це таке, розшифровка аналізу

elena elena

Мазок з цервікального каналу у жінок — що це таке, норма

elena elena

Як підвищити гемоглобін в крові

elena elena

Мікроскопія осаду сечі

elena elena

Залишити коментар