Симптоми

Шишка під коліном

Зміст Приховати
 1. Чим може бути
  1. Кіста Бейкера
  2. Кіста меніска
  3. синовіоми
  4. Екзостоз
  5. Остеома
  6. Фиброма
  7. Енхондрома

Шишка під коліном — це патологічний стан, який може вказувати на захворювання різної етіології походження. Залишати без уваги подібний симптом не рекомендується, оскільки пухлина колінного суглоба з’являється з різних причин і може говорити не тільки про забитті, а й про злоякісному процесі.

Чим може бути

Якщо під коліном утворилася шишка, це може бути ознакою однієї з декількох патологій. Серед найбільш часто зустрічаються виділяють наступні.

Кіста Бейкера

Це одна з найбільш частих причин утворення пухлини коліна, в порожнині якої міститься специфічна рідина. Формується таке новоутворення в результаті витікання синовиального вмісту з суглобової сумки.

Хвороба також називають бурсит. Її розмір може бути 0,5-5 сантиметрів. У міру зростання шишки вираженість больового синдрому збільшується. У більшості випадків захворювання діагностується у дитини або у дорослого похилого віку.

Серед основних провокуючих чинників патологічного процесу виділяють не до кінця сформований суглоб або його руйнування. Часто ураження піддається тільки одна кінцівка. Однак були зафіксовані випадки, коли хвороба торкалася коліна обох ніг.

На початку розвитку клінічна картина відсутня. У міру прогресування шишка під коліном починає доставляти дискомфорт, болить і набрякає. При підвищених навантаженнях біль посилюється і може віддавати в стегнову область. Рухи стають скутими, обмежується рухливість суглоба.

При розриві кістозного освіти вміст випливає з ікрі, що супроводжується характерною симптоматикою — набряками, почервонінням, високою температурою і гострим болем.

Для усунення патологічного процесу призначається комплексне лікування — медикаментозна терапія, лікувальна гімнастика і фізіотерапевтичні процедури. У запущених випадках потрібне хірургічне втручання.

Кіста меніска

Це друге за поширеністю захворювання, що супроводжується утворенням ущільнення під чашкою коліна. Більшою мірою хвороби схильні люди середнього або старшого віку. Основними причинами виступає артроз, артрит, підвищені навантаження на суглоб і отримані травми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  кальцинати

Патологія проходить кілька стадій свого розвитку. Спочатку симптоми слабо виражені. Пацієнта може турбувати незначна хворобливість і невелика скутість. Далі з’являється набряклість, болі набувають постійного характеру.

На останній стадії відзначається переродження не тільки хрящової тканини, але і суглобової, в результаті починає формуватися шишка, яка з плином часу стає тільки більш щільною. При цьому набряк не спадає, руху провокують все більш виражену болючість.

Лікувати пухлина коліна з болем в цьому випадку можна тільки оперативним шляхом. При цьому на останніх стадіях иссечению піддається не тільки саме новоутворення, але і частина меніска.

Синовіоми

Шишка формується з м’яких тканин. Консистенція щільна і еластична. Розташовується пухлина під коліном ззаду. Основні причини утворення до кінця так і не були вивчені. Серед можливих провокуючих чинників виділяють:

 • травмування кінцівки.
 • спадкова схильність.
 • опромінення радіацією .
 • іммунносупрессівная терапія.

На початку свого розвитку хвороба ніяк себе не проявляє і виявляється випадково в ході діагностичного огляду. Як правило, ущільнення під коліном ззаду в більшості випадків носять злоякісний характер. Така пухлина схильна до швидкого зростання, що супроводжується інтенсивними болями через поширення на поруч розташовані тканини і здавлювання нервових волокон. Рухливість обмежується, в місці ураження виникає скутість.

Патологічний процес супроводжується загальним погіршенням стану хворого, швидкою стомлюваністю, підвищенням температури, анемією, збільшенням лімфовузлів. З плином часу кістки сильно деформуються.

Для лікування синовіоми колінного суглоба проводиться хірургічна операція, хіміотерапія і променева терапія.

Екзостоз

Захворювання також називають остеохондрома. Характеризується формуванням кісткових наростів, які покриває хрящова тканина. Хвороба може почати розвиватися в результаті отримання травми, забиття або защемлення. Серед можливих причин також запальні процеси різної етіології, ендокринні порушення, аномальний розвиток хрящової тканини, деякі види інфекцій, наприклад, сифіліс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Шишка за вухом

Чому нашим статтям можна довіряти?

Ми робимо медичну інформацію зрозумілою, доступною і актуальною.

 • Все статті перевіряють практикуючі лікарі.
 • Беремо за основу наукову літературу і останні дослідження.
 • Публікуємо докладні статті, що відповідають на всі питання.

Для екзостоз колінного суглоба характерно повільний розвиток без прояву клінічної картини. У міру прогресування і збільшення пухлини в розмірах починає здавлювати чотириглавий м’яз, на тлі чого відбувається її деформація.

При доброякісному перебігу процесу болючість відсутня. У разі переродження в злоякісний наріст пацієнт починає скаржитися на виражений больовий синдром.

Терапевтичні заходи полягають у проведенні оперативного втручання.

Остеома

Це доброякісна пухлина, що формується в результаті розростання кісткової тканини. Зростає повільно. Частіше виявляється в дитячому і підлітковому віці. Для лікування застосовується тільки оперативний підхід.

Серед причин остеоми колінного суглоба виділяють спадковий фактор, аномальне будова кісток, суглобові патології, механічні пошкодження, інфекції, порушення обміну речовин.

На ранніх етапах симптоматика Відсутнє. У міру зростання пухлини з’являється біль, обмежується рухова активність, з’являється набряклість суглоба, хода стає неприродною.

Фиброма

Освіта тверде, представлено у вигляді одиночної пухлини. Краї рівні. При механічній дії больовий синдром не з’являється, але виникає поглиблення, що зникає через три хвилини.

Лікувати фиброму колінного суглоба необхідно під місцевою анестезією за допомогою хірургічного втручання.

Енхондрома

Новоутворення неоднорідну структуру, може бути різних розмірів і форм, доброякісне, на ранніх стадіях ніяк себе не проявляє. У міру зростання шишки виникає дискомфорт, оскільки вона починає здавлювати вени і судини. Розвиток енхондромамі супроводжується появою хрускоту в суглобі.

Основними збудниками патології виступає рахіт, травмування трубчастих кісток, запальні процеси.

Лікування часто полягає в вичікувальну тактику. При підозрі на малигнизацию призначається операція.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Плями на шкірі при раку

Шишка під колінним суглобом може свідчити про будь-якому патологічному процесі. Щоб своєчасно виявити захворювання і запобігти його появі більш серйозних наслідків, потрібно відразу пройти обстеження.

Схожі статті

Задишка при раку

elena elena

тріада Мейгса

elena elena

Лікування шишки в пахвовій западині

elena elena

Шишка на скроні

elena elena

Серозоцервікс

elena elena

Шишка на носі

elena elena

Синці на тілі при раку

elena elena

крауроз

elena elena

Наріст під язиком

elena elena

Залишити коментар