Симптоми

Шишка під лопаткою

Зміст Приховати
 1. Можливі причини
  1. Жировик
  2. Гемангіома
  3. Атерома
  4. фіброліпому
  5. Остеохондроз
  6. Жирові відкладення
  7. пухлини кісткової тканини
  8. Злоякісні пухлини
 2. Діагностика
 3. Лікування
 4. Ускладнення
 5. Профілактика

Пухлини на спині біля хребта вимагають комплексного обстеження. Ущільнення в цій зоні несуть загрозу здоров’ю і життю людини. Зростання шишки в області хребта здатне викликати порушення в роботі різних відділів організму через компресії нервових закінчень і в крайніх випадках привести до летального результату.

Можливі причини

Поява шишки на спині, в тому числі і на попереку по центру, пояснюється перебігом різних патологічних процесів.

Новоутворення в цій зоні виникають через порушення обмінних процесів, захворювань хребта, зростання злоякісної пухлини. Не можна виключати зі списку причин сильні удари, що викликають гематому.

Попередній діагноз про характер новоутворення ставиться на підставі зовнішнього огляду. Лікар враховує місце розташування шишки, відчуття пацієнта при пальпації, консистенцію ущільнення і ряд інших показників.

Жировик

Липома (жировик) — це доброякісне новоутворення зазвичай невеликого розміру. Пухлина виникає на тлі розростання жирових тканин. Ліпома розвивається на різних ділянках тіла.

Шишка цього типу відрізняється м’якою консистенцією і підвищеною рухливістю. Зростання новоутворення не супроводжується дискомфортом.

Пухлина не несе загрози життю і здоров’ю організму за умови.

Ускладнення виникають при малігнізації тканин ущільнення або при сильному розростанні шишки, через що остання здавлює нервові канали вздовж хребта.

Гемангіома

Гемангіома носить доброякісний характер. Пухлина проростає з кровоносних судин і досягає невеликих розмірів. Зовні новоутворення відрізняється від подібних ущільненням червоною або бурою поверхнею.

Гемангіома характеризується м’якою консистенцією. Поверхня пухлини ніжна. Небезпека гемангіоми полягає в тому, що в разі пошкодження проблемних тканин складно зупинити кровотечу.

При таких пухлинах часто призначається динамічне спостереження. Це пояснюється тим, що гемангіоми нерідко розсмоктуються без стороннього втручання.

Атерома

Атероми розвиваються внаслідок закупорки сальних проток. Ці утворення на спині частіше локалізуються уздовж хребетного стовпа.

Атерома формується повільно. Освіта пухлини супроводжується поступовим накопиченням шкірного сала під шаром епідермісу. Розмір пухлини не перевищує 5-7 мм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Шишка на члені

Розвиток атероми не супроводжується вираженою симптоматикою. Больовий синдром і гіперемія шкіри в проблемній зоні виникають в разі приєднання вторинної інфекції. Остання викликає запалення і нагноєння місцевих тканин.

фіброліпому

фіброліпому виростає з жирових тканин. Пухлина формує під шкірою щільний вузол. Фіброліпому розвиваються повільно і не викликає вираженого дискомфорту.

Незначний больовий синдром виникає в період, коли шишка досягає великих розмірів. Неприємні відчуття обумовлені компресією місцевих нервових волокон.

Остеохондроз

Остеохондроз — це захворювання хребта, розвиток якого супроводжується дегенеративно-дистрофічними змінами кісткової тканини.

Поява шишки при даної патології пояснюється розростанням остеофитов, перебігом запального процесу, освітою грижі і іншими ускладненнями.

Пухлина при остеохондрозі формується уздовж хребетного стовпа. Зростання новоутворення викликає хворобливі відчуття, інтенсивність яких збільшується при русі.

Жирові відкладення

У жінок старше 40 років між грудним і шийним відділом формується невелике новоутворення, що складається з жирових тканин. Пухлина з часом збільшується, що доставляє серйозний дискомфорт.

Жирові відкладення в області хребта знижують рухливість шиї і голови. Тиск пухлини викликає компресію нервових закінчень, кровоносних судин і міжхребцевих дисків, що проявляється у вигляді больового синдрому.

Пухлини кісткової тканини

Пухлинний процес в кісткової тканини провокує розвиток:

 • остеоми.
 • остеохондроми.
 • остеобластома.
 • остеобластокластоми.

остеоми носять доброякісний характер. Такі пухлини зазвичай проростають з плечових кісток, але в деяких випадках зачіпають міжхребетні диски.

Остеоми відрізняються повільним розвитком. Новоутворення цього типу не перероджуються в рак і не проростають в сусідні тканини.

Остеохондрома виникає при кісткових патологіях. До групи ризику появи пухлин входять особи з генетичною схильністю. Великі остеохондроми здавлюють спинний мозок і сусідні органи, що відбивається на роботі всього організму.

Чому нашим статтям можна довіряти?

Ми робимо медичну інформацію зрозумілою, доступною і актуальною.

 • Все статті перевіряють практикуючі лікарі.
 • Беремо за основу наукову літературу і останні дослідження.
 • Публікуємо докладні статті, що відповідають на всі питання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  миелофиброз

остеобластома зустрічаються рідко. Пухлина характеризується швидким розвитком і здатністю проростати в сусідні структури.

Остеобластокластома відноситься до числа небезпечних новоутворень. У відсутності лікування шишка досягає великих розмірів. Крім того, остеобластокластоми здатні перероджуватися в ракові утворення.

У дітей і підлітків поява шишки на спині може бути обумовлено зростанням енхондромамі. Ця пухлина вражає хрящову тканину. Розвиток новоутворення не супроводжується вираженою симптоматикою. Без лікування Енхондрома малігнізуються.

Злоякісні пухлини

До злоякісних пухлин, що розростається на спині, відносяться:

 • остеосаркома.
 • метастази.
 • мієлома.
 • фібросаркома.
 • хондросаркома.
 • саркома Юінга.

Остеосаркома вражає кісткову структуру. На початковому етапі розвитку пухлинного процесу відзначається больовий синдром, інтенсивність якого збільшується під час руху. Надалі пацієнта турбують підвищена температура, зниження ваги, стомлюваність.

В разі поширення метастазів від інших злоякісних пухлин ущільнення в основному локалізуються близько хребта. Поява ракових клеок у зазначеній зоні супроводжується тупим болем, характерною для остеохондрозу.

У чоловіків старше 40 років можливий розвиток мієломи, або пухлини кістки. Зростання новоутворення викликає поколювання й оніміння в кінцівках, біль при русі. Також можливі дисфункція нирок, зниження якості зору, ослаблення імунітету.

Фібросаркоми виростають з сполучної тканини. Пухлини цього типу відрізняються повільним зростанням, який часто прискорюється після пошкодження. Характерною ознакою фібросаркоми вважається бордово-синюватий колір поверхні шишки.

Хондросаркома вражає хрящову тканину. Найчастіше пухлина локалізується в поперекових або крижових відділах. До групи ризику розвитку новоутворення входять пацієнти будь-якого віку і статі з генетичною схильністю.

Зростання хондросаркоми викликає інтенсивний больовий синдром, набряк тканин, розширення підшкірних вен.

Саркома Юінга розвивається в кістковій тканині, вражаючи ребра, хребет, лопатки. Новоутворення відрізняється стрімким розвитком. Саркома Юінга рано вражає кістковий мозок і легені.

Пухлинний процес виникає через генетичну схильність, аномального розвитку органів сечостатевої системи і травм.

Поява саркоми Юінга викликає головні болі, зниження ваги, підвищення температури, деформацію кісткової структури і інші симптоми.

Діагностика

При появі шишки під лопаткою необхідно комплексне обстеження. Виділити тип ущільнення за зовнішніми ознаками і супутніх симптомів не завжди вдається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Освіта в мошонці

Щоб діагностувати пухлину, призначаються КТ, МРТ, УЗД, рентгенографія, сцинтиграфія і інші процедури.

Одночасно з цим проводиться аналіз крові на біохімічний склад та виявлення специфічних онкомаркерів.

Крім того, з метою виключення злоякісного новоутворення забирається частина шишки. Матеріал надалі відправляється на гістологічне дослідження.

Діагностичні заходи визначаються, виходячи з поточних показників. При необхідності проводиться консультація з профільними лікарями: дерматологом, ендокринологом, онкологом і іншими.

Лікування

Тактика лікування підбирається з урахуванням характеру і типу пухлини. При великих і злоякісних новоутвореннях потрібне видалення останніх. Також в разі магнілізаціі шишки призначаються променевої та хіміотерапії. Не виключена необхідність в трансплантації спинного мозку.

Самолікування небезпечно ускладненнями!

Увага

Незважаючи на то, що наші статті засновані на перевірених джерелах і пройшли перевірку практикуючими лікарями, одні і ті ж симптоми можуть бути ознаками різних захворювань, а хвороба може протікати не по підручнику.

Плюси від звернення до лікаря:

 • Тільки фахівець пропише відповідні препарати.
 • Одужання пройде легше і швидше.
 • Лікар проконтролює перебіг хвороби і допоможе уникнути ускладнень.

знайти лікаря

Чи не намагайтеся лікуватися самостійно — зверніться до фахівця.

При невеликих пухлинах застосовується медикаментозна терапія або динамічне спостереження.

Ускладнення

Крім ризику магнілізаціі і смертельного результату пухлини в області спини провокують м’язову слабкість, порушення координації руху, частковий або повний параліч.

При ураженні поперекового відділу можливе порушення сечовипускання. До числа ймовірних ускладнень відносять деформацію хребта.

Профілактика

Щоб попередити утворення шишки на спині, необхідно дотримуватися правил гігієни , своєчасно лікувати захворювання внутрішніх органів. З метою профілактики рекомендується з певною періодичністю робити масаж, а також вести активний спосіб життя.

Незважаючи на заходи, що вживаються, попередити появу ущільнень в області спини складно. Почасти це пояснюється тим, що деякі шишки виникають через генетичної схильності. Тому в разі утворення пухлин поруч з хребтом необхідно проконсультуватися з лікарем.

Схожі статті

Шишка під коліном

elena elena

миелофиброз

elena elena

Галюцинації у онкологічних хворих

elena elena

мієлодиспластичний синдром

elena elena

Слабкість при раку

elena elena

крауроз

elena elena

кальцинати

elena elena

лейкоцити

elena elena

Серозоцервікс

elena elena

Залишити коментар