Симптоми

Пожовтіння шкіри при раку

Зміст Приховати
 1. Причини
 2. Особливості
 3. Скільки залишилося жити

пожовтіння шкіри при раку — синдром, що розвивається при ускладненнях, швидкому прогресуванні пухлини, що викликає виражені ознаки інтоксикації організму. Найчастіше він вказує на злоякісне ураження одного з органів травлення або метастази в печінці, які з’являються вже на останній стадії первинного формування.

Причини

Жовтий колір обличчя при раку свідчить про закупорці жовчних проток і стисненні холедоха новоутворенням підшлункової залози, 12-палої кишки, міхура, фатеровасоска, стравоходу, шлунка і про лімфомі. Нерідко механічна жовтяниця з’являється через злоякісної патології печінки, коли зачіпаються великі протоки.

Желтушность шкіри при онкологічному захворюванні вказує на розвиток ускладнень. Такий стан свідчить про сильної інтоксикації організму, що вимагає негайного надання медичної допомоги.

Прогноз часто несприятливий.

Однак найбільш частим фактором виникнення желтушности можна вважати метастази в печінці. Цей орган очищає організм від токсичних речовин, тому поворотна вена веде сюди венозну кров зі всіх куточків тіла. Очищенням займаються клітинні структури, після чого чиста кров надходить до серця через статеві вени.

Якщо в якомусь органі утворилося ракове формування, то атипові клітини вимиваються, через лімфатичну систему або кровоносні судини проникають в печінку, де починають розмножуватися. Так розвивається метастатичний рак, який відрізняється пухкою структурою, стрімко прогресує. Завжди метастазування в «фільтрі» організму вказує на останню стадію патологічного процесу.

Дочірні пухлини з’являються при злоякісному ураженні легенів, кісток, молочної залози, придатків, простати, шийки матки або кишечника. Якщо діагностовано неходжкінські лімфоми, то механічна жовтяниця викликається розростанням лімфатичних вузлів у печінкових воріт, стискаючи жовчні протоки.

Особливості

Якщо шкіра пожовтіла при ракове захворювання, то потрібно терміново звернутися до лікаря, так як це стан небезпечно сильної інтоксикацією і істотним погіршенням самопочуття. При закупорці холедоха злоякісним новоутворенням протоки переповнюються, у внутрішньопечінкових ходах збільшується тиск. Через це вони розширюються, стоншуються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  аденоміоз

Кров насичується жовчними кислотами, білірубіном, через що рівень токсинів значно підвищується, порушуючи метаболізм, отруюючи різні органи. Імунна система пригнічується, погіршується здатність згущуватися крові, що небезпечно кровотечами. Крім самої печінки, під сильним ударом виявляються нирки, міокард.

Гепатоцити втрачають свою функціональність, поступово гинучи. Крім того, блокування загального протоки перешкоджає надходженню жовчі в 12-палої кишки, через що переварювання жирів стає неможливим. В результаті розвивається авітаміноз, енергетичне голодування.

Також виникає печінкова енцефалопатія, яка веде до психологічних розладів. Порушуються когнітивні функції, погіршується увага.

Механічна жовтяниця прогресує поступово, збільшуючи вираженість симптомів. Іноді синдром вказує на невелику, але вкрай агресивну ракову пухлину, яка поки більше ніяк себе не проявляє, але стрімко розвивається. Таке часто відбувається при меланомі або саркоми, які рано дають метастази.

Перші ознаки включають в себе:

 • пожовтіння очних склер, помітне при погляді вгору.
 • Відчуття гіркоти в роті.
 • Потемніння сечі .
 • Відсутність забарвлення калу , який стає біло-сірим.
 • Збільшення обсягу черевної порожнини через розширення печінки, скупчення рідини ( асциту ).
 • розширення підшкірних вен на різних ділянках тіла.

Крім особи, жовтіють слизові оболонки, шкіра інших областей. Жовтяниця при раку ще викликає симптоми інтоксикації — підвищення температури, свербіж і озноб, зниження апетиту аж до повної втрати, загальну слабкість, нудоту зі блювотою, головний біль і запаморочення, дзвін у вухах, зниження ваги, больовий синдром у правому підребер’ї.

Скільки залишилося жити

Найчастіше прогноз несприятливий, так як механічна жовтушність в більшості випадків сигналізує про запущений, неоперабельном раку. Якщо патологічний осередок не можна повністю видалити, то проводять стенірованіе холедоха за допомогою ендоскопа або біліарного шунтування.

Чому нашим статтям можна довіряти?

Ми робимо медичну інформацію зрозумілою, доступною і актуальною.

 • Все статті перевіряють практикуючі лікарі.
 • Беремо за основу наукову літературу і останні дослідження.
 • Публікуємо докладні статті, що відповідають на всі питання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  аденоматоз

Дренірующіе хірургічні процедури дозволяють продовжити життя, поліпшити самопочуття, так як проходить інтоксикація. Якщо швидко відновити прохідність проток, то усувається печінкова недостатність, нормалізується травлення. При жовтяниці не рекомендується використовувати хіміотерапію, радіотерапію, тому важливо своєчасно усунути синдром, після чого вже приступати до лікування самого формування.

Тривалість життя залежить від багатьох факторів — стадії злоякісного процесу, можливості видалити пухлину, характеру новоутворення (первинне або вторинне), віку. Так як найчастіше пожовтіння особи виникає при запущеній патології, то пацієнт живе від декількох тижнів до півроку.

Схожі статті

Анемія при раку

elena elena

синдром Турко

elena elena

Наріст під язиком

elena elena

аденоміоз

elena elena

асцит

elena elena

Лімфовузли при раку

elena elena

Слабкість при раку

elena elena

Шишка в промежині

elena elena

Задишка при раку

elena elena

Залишити коментар