Лікування

стентування стравоходу

Зміст Приховати
 1. Що таке
 2. Види
 3. Показання
 4. Протипоказання
 5. Підготовка
 6. Як проходить установка стента
 7. Догляд
 8. Peaбілітaція
 9. Дієта
 10. Ускладнення

Деякі патологічні процеси в стравоході супроводжуються звуженням його просвіту або повної непрохідності м’язової трубки, в результаті чого людина не може харчуватися природно. Щоб вирішити цю проблему фахівці застосовують хірургічне втручання, що дозволяє відновити просвіт до потрібного діаметру.

Для цих цілей останнім часом все частіше стали застосовувати стентування стравоходу. Завдяки встановленню стента в область звуження патологічний ділянку розширюється, робота стравоходу відновлюється.

Що таке

Стентірованіє стравоходу — це неінвазивна процедура, яку виконують без надрізів і крові. Дане оперативне втручання застосовують в тому випадку, коли необхідно відновити прохідність ураженої ділянки травного каналу.

Для виготовлення стравохідних стентів можуть використовуватися різні матеріали. У більшості випадків пристосування має циліндричну форму.

Введення стента відбувається в травний канал, що сприяє його расправлению і розширенню просвіту. Такий метод дозволяє відновити природний повноцінний прийом їжі і повернути хворого до звичного способу життя.

Завдяки даній методиці вдається повністю позбутися від захворювання. Однак, в разі коли провокуючим фактором розвитку непрохідності виступає онкологічна хвороба, за допомогою операції можна лише полегшити симптоматику і усунути больовий синдром. Вилікувати злоякісний процес за допомогою такої методики не представляється можливим.

Види

Стравохідні стенти в залежності від використовуваного матеріалу при їх виготовленні можуть бути:

 • титановими.
 • нікелевими.
 • з нержавіючої сталі.

Внутрішня поверхня імпланту може бути покрита поліестером, силіконом, фторопластом, поліуретаном або поліестером.

В залежності від способу установки стента, операція може проводитися декількома методами:

 • рентгенологічне стентування.
 • контроль під ендоскопом.
 • мануальное стентування.
 • ендоскопічне та рентгенологічне спостереження.

Вибір способу проведення хірургічного втручання визначається на підставі тяжкості перебігу патологічного процесу і наявних можливих протипоказань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Радіочастотна абляція печінки

Показання

В першу чергу хірургічн ська процедура призначається при діагностуванні онкозахворювання стравоходу. Це пояснюється тим, що на тлі розростання вогнища ураження діаметр харчової трубки звужується.

Крім того, операція показана при опіках хімічного і термічного походження, формуванні стравохідно-трахеальних свищів, розвитку післяопераційних ускладнень, посттравматичних стриктурах.

Стентірованіє стравоходу в цьому випадку є менш небезпечним і безкровним методом, що дозволяє відновити діаметр трубки. Також його призначають в тому разі, коли застосування інших методик протипоказано.

Крім того, даний вид хірургічного втручання може призначатися при рецидивах онкологічної хвороби шлунка, на тлі чого розвивається стеноз стравохідно-кишкового або шлункового анастомозу.

Встановлювати стент рекомендується і при перфорації стравоходу, що виникає в запущених випадках виразки або ракової патології.

Також до показань відносять варикоз вен, що супроводжується кровотечами.

Протипоказання

Випадково, коли стентування категорично протипоказано, є поширення злоякісного новоутворення на верхній сфінктер.

Якщо в патологічний процес втягується кардия шлунка, то застосування даного методу буде розглядатися тільки при неможливості використання інших оперативних тактик лікування.

Підготовка

Перед тим як встановлювати стравохідний імплант, пацієнта направляють на проходження діагностичного обсл едованія.

Щоб верифікувати патологію, призначають рентген і ендоскопічне дослідження з проведенням біопсії.

ФГС дозволяє виявити рівень звуження просвіту, а також протяжність стенозу. Саме на отриманні цих даних підбирається різновид ендопротеза.

Також призначається комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія, ультразвукове дослідження. Дані діагностичні методи дозволяють встановити стадію розвитку онкопроцесу, оцінити, наскільки рак може бути операбельним, а також зробити прогноз виживання.

Чому нашим статтям можна довіряти?

Ми робимо медичну інформацію зрозумілою, доступною і актуальною.

 • Все статті перевіряють практикуючі лікарі.
 • Беремо за основу наукову літературу і останні дослідження.
 • Публікуємо докладні статті, що відповідають на всі питання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  гістероскопія

Крім того, перед проведенням стентування в передбачуваній області установки стента роблять розмітку. Цю маніпуляцію можна виконати декількома способами, а саме введенням під слизову контрастної речовини, кріпленням танталових кліпс або зміцненням рентгеноконтрастних міток на шкірному покриві, в місці, де імовірно буде здійснюватися оперативне втручання.

Подібні заходи рекомендується проводити за допомогою ендоскопічного контролю.

як проходить установка стента

Після того як буде позначена область введення ендоімпланта, фахівці приступають до безпосереднього виконання процедури, яка має на увазі виконання декількох послідовних дій.

Стент підводять до патологічного ділянці стравоходу, що вимагає розширення. Для цього застосовується спеціальний пристрій — ротової Ангіографічнийознака провідник.

Після введення конструкцію ретельно вправляють. По завершенні цієї маніпуляції проводить елемент підлягає видаленню.

Оскільки структура стента має Осередкове будова, то ніяких додаткових заходів по його фіксації не потрібно. За рахунок осередків пристрій хороший фіксується на слизовій органу і підтримує необхідний діаметр.

Догляд

Після установки стінка ніяких спеціальних заходів щодо його догляду не потрібно. Єдине, що додатково над ним відбувається контроль за допомогою контрастної речовини. Це необхідно для того, щоб оцінювати провідну здатність, а також запобігти розвитку перфорації стравохідних стінок.

Подібне дослідне захід проводиться два рази — в день процедури і через добу після її закінчення.

Peaбілітaція

Після того як пацієнт повністю відійде від наркозу, йому дозволяється випити невелику кількість рідини. Допускається вживання тільки чистої води. Є будь-яку їжу в першу добу категорично протипоказано.

В разі коли ендопротез зміщується, фахівець приймає рішення про проведення повторного хірургічного втручання. У цьому випадку таке визначення буде накладатися на попереднє, що дозволить попередити надалі його ковзання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лазерна терапія в гінекології

Коли нормальна прохідність підтвердиться, і стент також ухвалить необхідне положення, хворого переводять на пероральний харчування. У перші сім днів потрібно вживати тільки м’яку, добре засвоювану їжу. Всі продукти повинні ретельно пережовувати.

Щоб поліпшити прогноз, через певний час можуть поставити другий імплант.

Дієта

У перший тиждень після проведення операції зі стентування стравоходу фахівці настійно рекомендують дотримуватися правильного харчування, що припускає використання дієтичного столу №1.

Спочатку хворому дозволяється тільки вода (якщо мінеральна, то негазована), а також розбавлений сік, молоко, чай кімнатної температури, бульйони на основі нежирних сортів м’яса. На 3-4 день можна додавати перше в вигляді супу, рідкі каші і йогурти.

На 6-7 добу допускається прийом продуктів з загального столу тільки перед вживанням їх необхідно добре подрібнювати.

якщо результат стентування задовільний, і пацієнт відчуває себе добре, то він може поступово переходити на стандартне харчування. Їсти потрібно маленькими порціями, до 8 разів на день.

Їжа повинна ретельно пережовувати і запивати водою. Добова потреба в енергії при веденні малорухливого способу життя становить до 2000 кілокалорій.

Ускладнення

Серед всіх можливих наслідків, які можуть виникати відразу після операції, фахівці виділяють зміщення стента, розвиток кровотечі, рецидивирование свища.

до пізніх ускладнень відносять потрапляння ендоімпланта в шлунок, що надає на нього руйнівний вплив, інфікування, проростання злоякісного новоутворення в протез.

Процес виходу з наркозу миє супроводжуватися нападами нудоти і головними болями.

Стентірованіє стравоходу — необхідна операція для розширення просвіту органу і відновлення природного харчування. У деяких випадках при раку проведення даної процедури дозволяє дещо продовжити життя хворому.

Схожі статті

хіміотерапія

elena elena

дренаж печінки

elena elena

брахітерапія

elena elena

зміцнення імунітету

elena elena

мастектомія

elena elena

гістероскопія

elena elena

Радіочастотна абляція печінки

elena elena

харчування

elena elena

лобектомія

elena elena

Залишити коментар