Пухлини

Пухлина сигмовидної кишки

Зміст Приховати
 1. Що таке
 2. Класифікація
  1. Доброякісні
  2. Злоякісні
   1. Стадії
 3. Причини
 4. Симптоми
  1. Порушення стільця
  2. Кров в калі
  3. Слиз в фекаліях
 5. Діагностика
 6. Лікування
  1. Хірургічний
  2. Променева і хіміотерапія
 7. Ускладнення
 8. Прогноз
 9. Профілактика

Пухлина сигмовидної кишки — це неоплазия епітеліальної і неепітеліальних природи походження. Новоутворення можуть бути доброякісного або злоякісного характеру. Місцем локалізації патологічного процесу виступає термінальний відділ органу. Клінічна картина захворювання проявляється хворобливістю, кров’яними виділеннями з анального отвору, частими запорами, а також погіршенням загального самопочуття.

При діагностиці хвороби застосовуються різні лабораторні та інструментальні методи. В якості лікувальних заходів використовується оперативне втручання, променева і хіміотерапія.

Що таке

Пухлини сигмовидної кишки являють собою певну групу пухлинних утворень, формування яких відбувається зі стінок ободової частини товстої кишки.

пухлини сигмовидної кишки — сукупність доброякісних і злоякісних патологічних процесів, при яких формування пухлини відбувається зі стінок ободової відділу органу.

Захворювання супроводжується порушенням стільця, домішками крові і слизу в калових масах. Методи лікування — хірургічний, променевий, хіміотерапевтичний.

Захворювання вважається поширеним. Згідно зі статистикою, рівень смертності має високі показники серед хворих на рак. Це пояснюється тим, що пухлина складно діагностуватися на ранній стадії розвитку.

Патологічний процес становить 17 відсотків від усіх випадків патологій, вражаючих товстий кишечник. Крім того, захворювання в кілька разів частіше виявляється у чоловічої половини населення.

При формуванні пухлин доброякісного характеру прогнози цілком сприятливі. Для діагностування хвороби необхідно звернутися до проктолога.

Класифікація

Всі пухлини, що вражають сигмовидную кишку, поділяються на дві великі групи.

Доброякісні

В залежності від того, з яких тканин формується новоутворення, такі ущільнення можуть бути епітеліальними і неепітеліальні.

До першої категорії відносять аденоматоз (ворсинчастий, змішаний і тубулярний), судинні гамартоми, поліпи, істинний або вторинний дифузний поліпоз.

До другої групи входять ліпоми, міоми, кавернозна гемангіома. Такі новоутворення діагностуються в рідкісних випадках.

Злоякісні

Чи вважаються найбільш поширеною формою патології. Виділяють рак наступних типів:

 • скірр.
 • ворсинчастий.
 • слизовий.
 • аденокарцинома.
 • солідний.
 • недиференційований.
 • некласифікований.

Дещо рідше зустрічається невринома, злоякісна гемангіома, лімфома, бластома і гладком’язових рак.

В залежності від агресивності перебігу онкологічні пухлини можуть бути помірно-диференційованими, низкодиференційованими і високодиференційованими.

Стадії

Новоутворення злоякісного характеру проходять кілька стадій свого розвитку.

Перша

Пухлина в розмірі сягає не більше п’яти міліметрів. Крім того, відсутня її поширення за межі слизової сигмоподібної кишки. Також відзначається відсутність метастазування.

Друга

Розмір новоутворення становить половину діаметра кишки. Чи не відбувається інфільтрації пухлини назовні. Починають формуватися поодинокі метастази регіонального типу.

Третя

Пухлинне освіту в діаметрі залишається незмінним. Але вже відзначається його поширення через кишкову стінку на прилеглі анатомічні структури. Також відзначається множинне регіональне метастазування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Пухлина в піхву
Четверта

Пухлина стає в розмірі з діаметр сигмовидної кишки. Відбувається інфільтрація в поруч розташовані і віддалені органи.

Причини

До теперішнього часу встановити істинні що призводять до розвитку захворювання чинники встановити не вдалося. Однак, на думку більшості вчених, існують певні причини, які можуть сприяти виникненню патологічного процесу.

Серед них виділяють:

 • спадковість.
 • надлишкову масу тіла.
 • розвиток цукрового діабету.
 • формування множинних поліпозносиндромом утворень.
 • патології, зачіпають кишечник (хвороба Крона, дивертикулез та інші).
 • порушення кишкової перистальтики.
 • атонию, яка може виникати на тлі проведення операції, малорухливого способу життя, прийому певних груп лікарських препаратів протягом тривалого періоду часу.
 • куріння і надмірне вживання алкогольної продукції.

Як стверджують фахівці, пухлина сигмоподібної кишки виникає в результаті негативного впливу відразу декількох провокуючих чинників. Саме тому ті люди, що становлять підвищену групу ризику, повинні регулярно проходити медичне обстеження з метою профілактики.

Чому нашим статтям можна довіряти?

Ми робимо медичну інформацію зрозумілою, доступною і актуальною.

 • Все статті перевіряють практикуючі лікарі.
 • Беремо за основу наукову літературу та останні дослідження.
 • Публікуємо докладні статті, що відповідають на всі питання.

Це дозволяє виявляти захворювання ще на початку його формування , коли клінічна картина, як правило, ніяк себе не проявляє.

Симптоми

Аномальні зміни сигмовидної кишки на початковому етапі протікають без прояву характерною симптоматики. Це значно ускладнює діагностування хвороби на початку її розвитку.

У міру прогресування патологічного процесу починають з’являтися перші ознаки, що вказують на те, що відбувається порушення.

Порушення стільця

В цьому випадку подібний стан характеризується чергуванням проносу і запорів. Також часто від пацієнтів надходять скарги на біль у анальному отворі під час випорожнення кишечника.

Кров в калі

Спочатку кров’яні домішки будуть незначними, що не дозволяє візуально розглянути їх в калових масах. Однак у міру зростання пухлини кров’яної рідини стає більше.

Слиз в фекаліях

Також може мати прожилки крові або сукровиця. Рідко, коли кал супроводжується смердючим запахом.

Перераховані вище симптоми носять первинний характер.

Також існують і вторинні ознаки, які проявляються на тлі стрімкого зростання і поширення пухлинного освіти. Їх виникненню сприяє звуження кишкового просвіту і втрата стінками первісну еластичність.

Перш за все мова йде про слабо вираженому больовому синдромі. Він носить періодичний характер і в більшості випадків вказує на останні стадії розвитку пухлинного процесу.

Місцем локалізації, як правило, виступає ліва область живота. Біль може виникати незалежно від часового проміжку і не має ніякого відношення до вживання продуктів харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  пухлина кишечника

Крім того, пацієнти починають скаржитися на підвищену стомлюваність, слабкість, а також зміна кольору шкіри. Подібна симптоматика також в більшості випадків вказує на занедбаність захворювання. При такому стані відзначається перекриття проходу каловими масами на 90 відсотків. В результаті відбувається сильна інтоксикація.

На тлі формування пухлин в сигмовидної кишці збільшується печінка, різко погіршується загальний стан здоров’я. В цьому випадку можна говорити, що просвіт повністю перекритий, що представляє серйозну загрозу для життя хворого.

Розвиток аденоми часто супроводжується метеоризмом і здуттям живота, відрижкою, бурчанням і неприємним запахом з рота.

При перших ознаках або підозрі на порушення необхідно негайно звертатися за допомогою до фахівців.

Діагностика

Остаточний діагноз ставиться на підставі отриманих результатів проведеного лабораторного та інструментального дослідження.

На початку діагностичного обстеження фахівець повинен зібрати всю необхідну інформацію щодо анамнезу пацієнта і наявної характерною симптоматики. Також він здійснює фізикальний огляд хворого. Якщо пухлина має великі розміри, то її можна виявити під час пальпації товстого кишечника.

З лабораторних методів важливу роль відіграє загальний і біохімічний аналіз кров’яної рідини, тест на виявлення відповідних онкомаркерів, що вказують на злоякісність патологічного процесу, а також дослідження калових мас.

Серед стандартних інструментальних методик виділяють:

 • колоноскопію — застосовується для візуалізації слизової оболонки сигмовидної кишки.
 • ирригоскопию — являє собою метод рентгенівської обстеження із застосуванням контрастної речовини, дозволяє не тільки виявляти пухлини і встановлювати її розмір, але також визначати наявність метастазів в регіональних і віддалених органах.

Під час колоноскопії також проводиться біопсія. Це метод, що дозволяє отримати зразок патологічної тканини для подальшого її гістологічного вивчення, що дає можливість визначити морфологічну структуру новоутворення і рівень його виникнення злоякісної пухлини.

Застосування ультразвукового дослідження доцільно в основному з метою встановлення метастазування в печінці, що часто можна спостерігати при формуванні пухлин злоякісного характеру.

Лікування

при виборі проведення терапевтичних заходів необхідно враховувати такі показники, як тип пухлини, її обсяги, місце локалізації, рівень ураження, вік і загальний стан хворого .

Самолікування небезпечно ускладненнями!

Увага

Незважаючи на те, що наші статті засновані на перевірених джерелах і пройшли перевірку практикуючими лікарями, одні і ті ж симптоми можуть бути ознаками різних захворювань, а хвороба може протікати не по підручнику.

Плюси від звернення до лікаря:

 • Тільки фахівець пропише відповідні препарати.
 • Одужання пройде легше і швидше.
 • Лікар проконтролює перебіг хвороби і допоможе уникнути ускладнень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  невус

знайти лікаря

Не намагайтеся лікуватися самостійно — зверніться до фахівця.

При виявленні доброякісних новоутворень проводиться оперативне втручання з видаленням патологічних тканин.

Якщо діагностовано злоякісне ураження, то лікування має на увазі застосування трьох основних методів.

Хірургічний

Операцію призначають незалежно від стадії перебігу онкологічного процесу . Обсяг проведених заходів грунтується на стадії перебігу хвороби і розмірах пухлинних утворень.

Якщо ущільнення не досягає в діаметрі більше двох сантиметрів, то можливе застосування ендоскопічного видалення.

На останньому етапі формування новоутворень уражену область повністю січуть. При цьому хірургічне втручання проводиться в 2 етапи. Спочатку на стінки очеревини ставлять колостому з її виведенням назовні. Відновлення цілісності кишкового каналу відбувається через приблизно півроку.

Променева і хіміотерапія

Перед проведенням операції на злоякісну пухлину впливають за допомогою хіміотерапевтичних препаратів або високочастотного радіоактивного опромінення. Це дозволяє зупинити поширення онкологічних клітин і метастазів надалі.

При важкій формі захворювання, а також при неоперабельности новоутворення призначається паліативне лікування, що дає можливість підтримувати життя хворого в більш комфортних умовах.

ускладнення

Якщо новоутворення доброякісного характеру, тобто ймовірність його переродження в злоякісну пухлину. Таке в основному відбувається при тривалій відсутності лікування або пізньому виявленні патології.

При розвитку раку не виключається поширення метастазів на довколишні і віддалені лімфатичні вузли, і анатомічні структури. Крім того, може розвинутися кишкова непрохідність, що небезпечно не тільки для здоров’я, але і для життя пацієнта.

Прогноз

Прогнозування виживання здійснюється на підставі таких показників, як стадія перебігу хвороби і особливість злоякісного осередку ураження. Також необхідно брати до уваги вік і загальний стан хворого, наявність супутніх патологій, стадію ракового процесу.

Рак починає проявляти себе вже на більш пізніх етапах, коли відбувається проростання в сусідні і віддалені структури. У цьому випадку прогноз буде вкрай несприятливим.

Не менш важливу роль відіграє і наявність метастазів в лімфовузлах. Якщо вони відсутні, то рівень виживання має високі показники. При метастазуванні тривалість життя протягом п’яти років спостерігається лише у незначної частини пацієнтів.

Доброякісні пухлини мають більш сприятливі прогнози.

Профілактика

Для попередження захворювання необхідно регулярно стежити за харчуванням, вести активний спосіб життя і як можна частіше обстежуватися у фахівця. Також важливо вчасно лікувати всі хвороби шлунково-кишкового тракту.

Пухлина сигмовидної кишки — це патологічний процес, який в більшості випадків на ранніх етапах розвитку ніяк себе не проявляє, чому і виявляється досить пізно. Це перш за все пояснюється недотриманням рекомендацій лікарів щодо щорічного профілактичного проходження медичного обстеження.

Схожі статті

Пухлина на небі в роті

elena elena

миоматоз

elena elena

пухлина плеча

elena elena

Пухлина на члені

elena elena

кератома

elena elena

Пухлини голови та шиї

elena elena

нейрофіброматоз

elena elena

Пухлини меланінутворюючої тканини

elena elena

Залишити коментар