Рак

Рак придатка яєчка

Зміст Приховати
 1. Характеристика захворювання
 2. Класифікація і стадії
  1. Стадії розвитку
 3. Причини розвитку
 4. Клінічна картина
 5. Діагностика
 6. Методи терапії
 7. Можливі ускладнення
 8. Прогнози і виживання
 9. Профілактика

Ракова пухлина, що вражає яєчка і їх придатки, зустрічається досить рідко (приблизно в 2% випадків патологій онкологічного характеру). Захворювання діагностують переважно у пацієнтів репродуктивного віку (до 35-40 років).

Причому патологічний процес починає розвиватися в пубертатному періоді, і з плином часу захворювання прогресує, призводячи до небезпечних наслідків, аж до летального результату. Патологія має вкрай несприятливий перебіг, пухлина схильна до швидкого росту і метастазування.

Характеристика захворювання

Придатки яєчок мають особливу будову: виділяють головку, тіло придатка, і його хвіст. Ракова пухлина найчастіше виникає в області хвоста, рідше — в тілі придатка.

Рак яєчка і їх придатків — рідкісна патологія, яка виникає приблизно в 2% випадків. Болі в паху, животі і грудях, збільшені лімфовузли, задишка і пневмонія вказують на розвиток хвороби.

Стадію і вогнище ураження визначають за результатами диафаноскопии, УЗД і лімфангіоаденографіі.

До методик терапії відносять прийом медикаментів, променеву терапію і резекцію.

Новоутворення зовні виглядає як ущільнення нерівномірною форми, характеризується злоякісним перебігом, відрізняється досить великими розмірами (особливо на останніх стадіях свого розвитку), має горбисту поверхню.

Форма і структура поверхні пухлини має велике значення при постановці діагнозу. Якщо новоутворення має правильну форму і рівну поверхню — пухлина доброякісна. При злоякісному перебігу її форма неправильна, а поверхня покрита невеликими горбками.

Найчастіше у пацієнта спостерігають доброякісні новоутворення в області придатків яєчок, однак, в 25% випадків діагностується злоякісна форма патології.

Класифікація та стадії

Виділяють кілька різновидів ракових пухлин, що вражають яєчка і їх придатки. Залежно від структури новоутворення може бути герміногенних (зустрічається в більшості випадків, пухлина складається з насіннєвих клітинних елементів, що знаходяться в зародковому стані) і негерміногенним (пухлина формується з клітин строми яєчка).

Зустрічаються також змішані форми новоутворень, в складі яких є клітинні структури герміногенной і негерміногенной форми.

в залежності від перебігу та характерних симптомів, ракова пухлина може бути семіномних (має більш сприятливий перебіг, вражає придаток лише одного яєчка, не доставляє пацієнтові хворобливих відчуттів, повільно збільшується в розмірах), несеміномних (новоутворення схильне до швидкого зростання, розвитку метастаз).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  рак плеча

Вкрай рідко зустрічаються такі різновиди, як лімфома (у 4% випадків) і стільниковий пухлина (3%).

Стадії розвитку

Ракова пухлина придатків яєчка розвивається поступово. Всього виділяють 4 стадії:

 1. Початкова стадія. Пухлина має незначні розміри, тіло новоутворення не виходить за межі насіннєвихканальців. Метастази і зміни в аналізах не спостерігаються.
 2. Пухлина вражає прилеглі тканини (яєчко і його білкову оболонку). Поразка віддалених органів відсутня. Відзначаються зміни показників онкомаркерів в сироватці крові.
 3. Пухлина збільшується в розмірах, спостерігаються метастази , що вражають лімфатичні вузли.
 4. На заключній стадії відзначається метастазування пухлини у віддалені лімфатичні вузли і органи (головний мозок, легені, кісткова тканина).

На початковій стадії розвитку патології діагностувати її досить складно, так як захворювання протікає безсимптомно. Термінальна стадія не піддається лікуванню і призводить до загибелі пацієнта.

Причини розвитку

Етіологія виникнення і розвитку патологічних новоутворень до кінця не вивчена, точна причина не встановлена, проте, доведено негативний вплив численних несприятливих чинників, таких як:

 • спадкова схильність до розвитку захворювань онкологічного характеру.
 • тривалі порушення роботи органів ендокринної системи.
 • крипторхізм (неопущення яєчка в мошонку).
 • вплив радіоактивних елементів.
 • травматичне пошкодження яєчок.
 • порушення метаболічних процесів в організмі.
 • неправильний спосіб життя (неякісне харчування, відсутність адекватних фізичних навантажень, куріння, вживання алкоголю і наркотичних засобів).

зазначені причини провокують порушення процесів клітинного ділення, сприяють розвитку і розмноження патологічних ракових клітин в організмі чоловіка.

Клінічна картина

Наявність тих чи інших симптомів, які можуть свідчити про ракової пухлини в області придатків яєчок, безпосередньо залежить від стадії розвитку патологічного процесу.

Так, на початковій стадії будь-які прояви відсутні, пацієнт і не підозрює про серйозне захворювання. З плином часу відбувається зміна будови яєчок, вони деформуються, непропорційно збільшуються в розмірах (з одного боку), розвивається набряклість мошонки.

Чому нашим статтям можна довіряти?

Ми робимо медичну інформацію зрозумілою, доступною і актуальною.

 • Все статті перевіряють практикуючі лікарі.
 • Беремо за основу наукову літературу і останні дослідження.
 • Публікуємо докладні статті, що відповідають на всі питання.

Поступово розвивається больовий синдром . Спочатку неприємні відчуття відзначаються в області сім’яних канатиків, поступово біль вражає нижню частину живота, поширюється на спину і грудну клітку. Спостерігається збільшення лімфатичних вузлів (спочатку регіонарних, потім — віддалених), вони стають болючими на дотик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  мієломна хвороба

На пізніх стадіях розвитку патології спостерігається порушення роботи органів дихальної системи, пацієнта мучить задишка, розвивається пневмонія. Крім того, зміни гормонального фону в організмі чоловіка приводять до виникнення захворювань ендокринного характеру.

Гормональний дисбаланс сприяє активному розвитку вторинних статевих ознак, це призводить до кардинальної зміни зовнішнього вигляду пацієнта.

Діагностика

Важливо якомога швидше виявити небезпечну патологію і почати лікування. Від цього залежить здоров’я і життя чоловіка. Для постановки діагнозу використовують численні методи, що дозволяють отримати детальну картину розвитку захворювання.

Перш за все, це діафаноскопія, що дозволяє визначити форму, розміри і структуру пухлини. Крім того, пацієнтові призначають УЗД яєчка і органів черевної порожнини. Це необхідно для оцінки стану уражених органів і виявлення метастаз. Лімфангіоаденографія дозволяє виявити ураження лімфатичних вузлів.

Також необхідно здати ряд аналізів: клінічний і біохімічний аналіз крові для виявлення змін, пов’язаних з наявністю пухлини, клінічний аналіз сечі для визначення порушень процесу виведення сечі з організму.

В якості додаткового способу діагностики використовують метод біопсії, що дозволяє визначити структуру пухлини, природу її виникнення, але застосовувати його слід з особливою обережністю, так як дослідження може спровокувати процес дисемінації і погіршити стан пацієнта.

Методи терапії

Успішне лікування можливе тільки при комплексному підході. Так, пацієнту в обов’язковому порядку призначають хірургічну операцію в поєднанні з хіміотерапією та опроміненням. Різновид операції залежить від розмірів пухлини, стадії її розвитку і форми.

Наприклад, якщо діагностована семіномних пухлина, видаляють яєчко, уражене пухлиною, все його придатки і оболонки, не зачіпаючи при цьому сусідні тканини. Якщо ж новоутворення має несеміномних характер, крім цього, потрібне видалення заочеревинних лімфатичних вузлів.

Після операції в обов’язковому порядку проводять курс променевої терапії, призначають медикаментозне лікування з використанням сильнодіючих хімічних препаратів.

Нерідко зазначені препарати використовують в поєднанні, це дозволяє домогтися більш ефективного результату лікування. Тривалість курсу лікування залежить від активності пухлини і інтенсивності її зростання і визначається лікарем індивідуально в кожному конкретному випадку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  рак очі

При множинних метастазах оперативне лікування не дає належного результату, тому лікар призначає більш тривалий курс променевої та медикаментозної терапії.

Можливі ускладнення

Рак придатка яєчка — захворювання, яке часто призводить до розвитку небезпечних наслідків. Це порушення репродуктивної функції (безпліддя), поява метастаз, що вражають інші системи організму і призводять до порушень їх роботи.

Нерідко розвивається пневмонія, захворювання, що вражають головний мозок і інші життєво важливі органи. Часто рак придатка яєчка закінчується загибеллю пацієнта.

У більшості випадків чоловіки, які перенесли рак яєчка або його придатків, відчувають проблеми з потенцією і зачаттям дитини. Тому перш ніж почати лікування, чоловікові рекомендують пройти процедуру кріоконсервації насінної рідини.

Прогнози і виживання

Прогноз на зцілення повністю залежить від того, на якій стадії була виявлена ​​пухлина, наскільки своєчасним і правильним було призначене лікування. Так, якщо патологічний процес був виявлений на ранній стадії його розвитку, в 90% випадків успішна операція дозволяє зберегти життя пацієнту.

На пізніх стадіях, коли має місце розвиток метастазів, повного зцілення добитися неможливо, однак, успішно проведена операція дозволяє продовжити життя чоловіка на 5 7 років.

Профілактика

Щоб знизити ризик розвитку смертельної патології, необхідно ретельно стежити за своїм здоров’ям, особливо це стосується чоловіків з обтяженою спадковістю.

Так, слід вчасно лікувати захворювання, які можуть привести до розвитку ракової пухлини (крипторхізм, патології ендокринної системи), захищати себе від травм і пошкоджень органу, радіоактивних випромінювань, вести правильний спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок.

Крім того, важливо своєчасно проходити всі необхідні профілактичні обстеження, в ході яких може бути виявлений рак на ранній стадії.

рак придатка яєчка — небезпечне заболе вання, що характеризується вкрай несприятливим перебігом, нерідко призводить до летального результату. До розвитку патологічного процесу можуть призвести найрізноманітніші несприятливі фактори, такі як радіація, неправильний спосіб життя, обтяжена спадковість, захворювання статевої та ендокринної систем.

Лікування повинно носити комплексний характер: хірургічна операція супроводжується курсами опромінення та хіміотерапії.

Схожі статті

аденокарцинома

elena elena

лімфома

elena elena

Рак кісткового мозку

elena elena

Рак крові

elena elena

рак мозочка

elena elena

рак м’язів

elena elena

Рак стравоходу

elena elena

Рак пахвовій западини

elena elena

Залишити коментар