Рак

лейоміосаркома

Зміст Приховати
 1. Що таке
 2. У яких органах і тканинах виникає
 3. Класифікація
 4. Причини
 5. Симптоми
 6. Діагностика
 7. Лікування
 8. Ускладнення
 9. Прогноз

Злоякісні ураження м’яких тканин зустрічаються вкрай рідко. Серед всіх ракових новоутворень ці формування діагностується за все в 2% випадків, з яких 20% займає Лейоміосаркома. Дана патологія становить смертельну загрозу для людини, тому необхідно знати, як протистояти хворобі або запобігти атиповий процес.

Що таке

Лейоміосаркома розвивається в м’язовій тканинної структурі. У міру збільшення зачіпаються сусідні кістки, органи. Крім того, формування здатне поширюватися у віддалені системи за допомогою міжм’язової просторів.

Лейоміосаркома — злоякісні ураження м’яких тканин, що представляють смертельну загрозу. В основному діагностується в м’язових структурах нижніх і верхніх кінцівках.

Причини патології — доброякісні новоутворення в інших органах. Для виявлення раку призначають КТ або МРТ.

Ефективним способом лікування визнано хірургічне втручання.

Новоутворення відрізняється агресивним перебігом, інфільтративним ростом. На перших стадіях пухлина ніяк не проявляється, але великі формування здавлюють нервові закінчення, кровоносні судини, приводячи до набряклості, больового синдрому.

Патологія оточена псевдокапсулу, яка не має чітких контурів. Захворювання небезпечне тим, що навіть після своєчасного і адекватного лікування Лейоміосаркома схильна до частих рецидивів.

У яких органах і тканинах виникає

Атиповий процес вражає м’які тканини, розвиваючись з м’язових структур. У більшості випадків страждають нижні і верхні кінцівки. Іноді діагностують лейоміосарком кісток, які нерідко уражаються при поширенні формування м’яких тканин.

Лейоміосаркома шкіри

Ефективність лікування будь-якого захворювання залежить від постановки правильного діагнозу.

Освіта пухлини в м’язової прошарку в шлунку, матці, легких, сечостатевій системі свідчить про злоякісний дефекті внутрішніх органів. У міру збільшення ракові клітини здатні проникнути в шари епідермісу, викликавши ураження шкірного покриву.

Судинна Лейоміосаркома діагностується, якщо процес почався в стінках вен, артерій. Крім того, кровоносна система іноді втягується в патологічний процес при поширенні новоутворень кісткових структур або м’яких тканин.

Класифікація

За гістологічною структурою формування діляться на веретеноклеточние, епітеліодние, плеоморфние, міксоідная і запальні пухлини. Ще новоутворення поділяються на кілька ступенів злоякісності, які визначаються в залежності від рівня митозов, наявності некрозів, диференціювання клітинних структур.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  рак мигдалин

Найчастіше діагностують низькодиференційовану лейоміосарком g2, яка характеризується стрімким збільшенням, швидким поширенням по організму. Для пацієнтів з таким діагнозом прогноз несприятливий.

високодиференційованими освіту виду G1 відрізняється повільним зростанням, рідкісним метастазуванням, тому краще піддається лікуванню.

Причини

Нерідко злоякісна м’язова саркома виникає при наявності доброякісних формувань. У таких ситуаціях до лейоміосаркомі матки приводить міома, до ракового ураження шкірного покриву — лейоміома.

Тому якщо є потенційно небезпечна пухлина, для якої властива малигнизация, то радикальне лікування вважається найкращою профілактикою переродження доброякісної патології в більш серйозне захворювання.

Практично всі м’язові саркоми з’являються після тривалого радіаційного опромінення, внаслідок чого після проходження курсів променевої терапії необхідно ретельно контролювати стан організму. При цьому патологічний процес розвивається не відразу після випромінювання, а через тривалий період, який іноді становить кілька десятиліть.

Ще слід виділити провокуючі фактори:

 • Генетичну схильність.
 • Наявність вроджених вад.
 • Часті контакти з хімічними речовинами.
 • Слабкі захисні властивості організму.
 • Механічні ушкодження.

Виникнення атипового новоутворення в органах травлення відбувається при неправильному харчуванні , надмірному вживанні жирних страв, запальних патологіях шлунка, кишечника.

Куріння, забруднена зовнішнє середовище, хронічні хвороби дихальних шляхів ведуть до лейоміосаркомі легких. До групи ризику входять діти і люди похилого віку. Крім того, чоловіки страждають даним захворюванням в кілька разів частіше, ніж жінки.

Симптоми

На початкових етапах формування практично ніяк не виявляється. Єдиною ознакою патології на перших стадіях буде наявність ущільнення в м’яких тканинах. Непостійний больовий синдром тупого або ниючого характеру виникає, коли великий дефект здавлює нервові волокна.

Чому нашим статтям можна довіряти?

Ми робимо медичну інформацію зрозумілою, доступною і актуальною.

 • Все статті перевіряють практикуючі лікарі.
 • Беремо за основу наукову літературу і останні дослідження.
 • Публікуємо докладні статті, що відповідають на всі питання.

У міру прогресування виникає набряклість, судинна сітка. Шкірний покрив над пухлиною стає гарячим, болючим при пальпації. Якщо вражені кісткові структури нижніх кінцівок, то хворий відчуває серйозні труднощі з пересуванням.

М’язова саркома від доброякісних утворень відрізняється стрімким зростанням. На відміну від поразок кінцівок, патологічний процес у внутрішніх системах менш помітний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  рак плеча

Лейоміосаркома матки приводить до хворобливих відчуттів, здуття живота, збільшення органу, відчуття тяжкості, вагінальним кровотеч, порушення менструального циклу. Такі ознаки можуть спостерігатися ще при ураженні яєчника.

Якщо саркома черевної порожнини поширюється на нерви, кровоносні судини, прилеглі органи, то порушується процес сечовипускання, з’являються диспепсичні розлади, запори.

Стиснення хребетного стовпа веде до оніміння, м’язової слабкості, паралічу, набряклості нижніх кінцівок, варикозу, жовтяниці. На останніх стадіях виникає ниркова недостатність, яка веде до летального результату.

Розвиток злоякісного новоутворення в легенях викликає дратівливий кашель, біль у грудині, лихоманку. Крім того, така Лейоміосаркома нерідко зачіпає трахею, стравохід, порушуючи ковтання.

Поразка шлунка призводить до анорексії, частою печії, важкості в органі, больового синдрому після вживання їжі. Внутрішні кровотечі викликають залізодефіцитну анемію, збліднення шкірного покриву, стілець з кров’яними домішками.

Діагностика

Лейоміосаркома діагностується на підставі результатів інструментальних маніпуляцій. Рентгенографія застосовується при підозрі на ураження кісткової структури.

Для ретельного дослідження ступеня поширеності патологічного процесу, виявлення метастазів призначають комп’ютерну або магнітно-резонансну томографію. КТ або МРТ дозволяє чітко розгледіти первинну пухлину, а також обстежити області, схильні до дочірнім новоутворенням.

Ультразвукове дослідження допомагає оцінити стан м’яких тканинних структур, внутрішніх органів. Таким способом виявляється Лейоміосаркома черевної порожнини. УЗД надає інформацію про глибину локалізації формування, ступеня здавлювання судин, нервів.

Завдяки високоточної позитронно-емісійної томографії можна визначити навіть незначні дефекти в будь-якій точці організму. При ураженні шлунково-кишкового тракту виконують ендоскопію. Крім того, пацієнт повинен здати аналіз крові, стільця, сечі.

Жінкам з новоутворенням в матці потрібно звернутися до гінеколога, щоб пройти кольпоскопію. Пункція або відкрита біопсія дозволяє взяти невелику кількість біологічного матеріалу, який відправляється на гістологічне обстеження з метою точно встановити тип і характер пухлини.

Аналіз крові на онкомаркери теж входити в перелік обов’язкових процедур.

лікування

Головним способом боротьби з лейоміосаркома вважається хірургічне втручання. У деяких випадках проводиться тотальна резекція, коли разом з формуванням видаляється уражений орган або ампутують кінцівку. Однак радикальне видалення зараз виконується лише в 10% випадків.

Самолікування небезпечно ускладненнями!

Увага

Незважаючи на те, що наші статті засновані на перевірених джерелах і пройшли перевірку практикуючими лікарями, одні і ті ж симптоми можуть бути ознаками різних захворювань, а хвороба може протікати не по підручнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рак сечового міхура

Плюси від звернення до лікаря:

 • Тільки фахівець пропише відповідні препарати.
 • Одужання пройде легше і швидше.
 • Лікар проконтролює перебіг хвороби і допоможе уникнути ускладнень.

знайти лікаря

Не намагайтеся лікуватися самостійно — зверніться до фахівця.

Незначні новоутворення ліквідуються разом з невеликою ділянкою оточуючих здорових тканин, м’язовим простором, здавленими судинами, нервами або ураженим шкірним покривом. Повністю позбавитися від патології вкрай важко, так як дефект має нечіткими контурами.

Якщо саркома вразила кісткову структуру, то після операції часто застосовуються протези або натуральні трансплантати. Після хірургічного втручання обов’язково вивчаються вилучені тканини.

Відсутність ракових клітин в оточуючих структурах свідчить про повне усунення захворювання. В іншому випадку істотно підвищується ризик рецидиву.

Для поліпшення ефекту ще застосовується променева терапія. До операції опромінення зменшує пухлину, знижує ймовірність повернення проблеми після лікування. Найчастіше радіаційні промені використовуються після резекції.

При метастазуванні вдаються до хіміотерапії. Через безсимптомного течії на початкових стадіях Лейоміосаркома в більшості випадків виявляється вже в запущених ситуаціях, через що рідко вдається досягти тривалої виживаності.

Ускладнення

М’язова саркома рано призводить до метастазування . Даний стан діагностується у третини пацієнтів з цим захворюванням.

Найчастіше злоякісні клітини через кровоносні судини зачіпають легкі, кісткові структури. Метастази істотно погіршують прогноз, підсилюють симптоматику основного патологічного процесу. Якщо своєчасно не усунути дочірні формування, то пацієнт через кілька місяців помирає.

Прогноз

П’ятирічна виживаність при лейоміосаркомі становить 71%, а рецидиви на цьому відрізку відсутні у 80% пацієнтів. Суттєво погіршується прогноз при великих пухлинах, істотною площі некрозу, великій кількості мітозів, високого ступеня злоякісності. Повторно з’явилися формування важче лікуються, ніж первинні новоутворення.

М’язова саркома спочатку протікає безсимптомно, а виникають клінічні прояви сигналізує про запущеної ситуації. Щоб не допустити розвиток смертельно небезпечної патології, важливо щорічно проходити обстеження у фахівця, жінки повинні регулярно відвідувати гінеколога.

Будь-які запальні захворювання, які здатні привести до пухлин, потрібно своєчасно усувати.

Схожі статті

Рак дванадцятипалої кишки

elena elena

аденокарцинома

elena elena

гематосаркома

elena elena

рак горла

elena elena

рак мигдалин

elena elena

рак піхви

elena elena

Рак шкіри

elena elena

Нейрофібросаркома

elena elena

Рак сечового міхура

elena elena

Залишити коментар