Рак

лімфосаркома

Зміст Приховати
 1. Що таке лимфосаркома
 2. Класифікація
  1. 1 стадія
  2. 2 стадія
  3. 3 стадія
  4. 4 стадія
 3. Причини
 4. Клінічна картина
  1. Грудна клітка
  2. черевна порожнина
  3. Носоглотка
  4. Периферійні лімфовузли
  5. Головний мозок
  6. Тимус
  7. Селезінка
  8. Кісткова тканина
  9. Загальні ознаки

 5. Діагностика
 6. Лікування
  1. Хіміотерапія
  2. Радіотерапія
  3. Оперативне втручання
  4. Трансплантація кісткового мозку
 7. Можливі ускладнення
 8. Прогноз
 9. Профілактика

Онкологи виділяють безліч різновидів раку. Кожен з них має певні характеристики, ступінь злоякісності. Одним з найнебезпечніших видів є лімфосаркома, так як тривалий час може протікати без прояву симптомів.

Що таке лимфосаркома

лимфосаркоме називають злоякісне утворення, яке формується з клітин лімфоїдних елементів. У медицині захворювання також називають ратікулосаркомой. Це обумовлено особливостями росту і утворення пухлини.

Лімфосаркома — небезпечне онкологічне захворювання ретикулярної сполучної тканини, тривалий час розвивається безсимптомно.

Чи здатне давати метастази в кровоносну і лімфатичну систему. Клінічна картина залежить від локалізації пухлини.

Обстеження включає аналіз крові, тонкоголкової біопсію, мієлограма, комп’ютерну томографію.

Методи лікування — променева, хіміотерапія, хірургічне втручання, пересадка кісткового мозку.

Патологічний процес здатний вражати ретикулярную сполучну тканину, яка покриває всі органи, які беруть участь в процесі кровотворення.

Але лимфосаркома вважається небезпечним захворюванням, так як на початкових етапах не виявляє ознак. При цьому утворюються метастатичні ураження в лімфатичної і кровоносної системи. Крім цього, новоутворення стрімко збільшується.

Захворювання стає причиною виникнення гострого лейкозу. Патологія є однією з різновиду ураження крові.

Навіть при здійсненні своєчасного лікування прогноз виживання досить низькі, що зумовлено поширенням патологічного процесу на спинний і головний мозок.

Досягти тривалої ремісії вдається тільки в 15 % випадках. Важливо своєчасно виявити захворювання і почати терапію.

Класифікація

Відповідно до характером і патогенезом пухлин в медицині виділяють дві форми лімфосаркоми: нодулярна і дифузна.

В першому випадку при проведенні діагностичних заходів встановлюється осередкове ураження. Даний тип захворювання вважається менш небезпечним.

Дифузна форма відрізняється тим, що новоутворення виникають у вигляді пластин. Вони не утворюються в структурі. Також розрізняють 6 різновидів дифузійної лімфосаркоми:

 1. лімфоплазмоцітарной.
 2. лімфобластний.
 3. модулярних.
 4. Лімфоцитарна.
 5. Пролімфоцітарний.
 6. Лімфома Беркітта.

Також на основі структури новоутворення виділяють дрібноклітинні і крупноклеточние освіти.

Захворювання має і 4 стадії течії, кожна з яких характеризується певними особливостями.

1 стадія

На основі результатів інструментальних методів діагностики визначається ураження лімфатичних вузлів, де локалізується первинне освіту.

Пухлина починає проростати в сусідні тканини і органи. Клінічні ознаки відсутні, і пацієнти часто не здогадуються про наявність захворювання.

2 стадія

Процес перетворення клітин в рак поширюється за межі області поразки. При цьому він розташовується тільки з одного боку діафрагми.

Подібні ураження носять локальний характер. Симптоми патології проявляються у вигляді загальних ознак.

3 стадія

Вважається генералізованої. При проведенні діагностичних заходів виявляється ураження відокремлених вузлів лімфатичної системи, які розташовуються по обидва боки діафрагми.

Патологічний процес здатний поширюватися і на інші органи. Симптоми захворювання виражені досить яскраво.

4 стадія

Патологія розвивається по дифузним типом. Поразка зачіпає віддалені тканини, органи.

Метастази встановлюються в різних органах. Вони можуть вражати печінку, легені, головний мозок.

Причини

Справжніх причин виникнення саркоми лімфовузлів, як і інших ракових захворювань, не встановлено. Вважається, що провокаторами виникнення патологічного процесу стає ряд факторів. Найчастіше вони діють комплексно на організм.

В першу чергу велике значення мають генетична схильність, порушення імунітету вродженого типу і імунодефіцит.

Фахівці вважають, що провокуючими факторами стає вплив на організм хімічних, отруйних і токсичних речовин, тривале опромінення, наявність зайвої ваги і аутоімунні захворювання.

Крім цього, вчені вважають, що провокатором різних типів ракових захворювань, в тому числі і лімфосаркоми, може стати вірус Епштейна-Барра.

клінічна картина

Симптоми саркоми лімфатичних вузлів залежать від локалізації патологічного процесу. Найчастіше він розташовується в грудній клітці, носоглотці, черевної порожнини, селезінці і головному мозку. Але поразка здатне зачіпати і інші ділянки.

Грудна клітка

Виразність ознак, як і в інших випадках, прямо залежить від розміру новоутворення. Запідозрити розвиток захворювання можна по нападів кашлю. При цьому відбувається виділення мокротиння з домішками крові.

Чому нашим статтям можна довіряти?

Ми робимо медичну інформацію зрозумілою, доступною і актуальною.

 • Все статті перевіряють практикуючі лікарі.
 • Беремо за основу наукову літературу і останні дослідження.
 • Публікуємо докладні статті, що відповідають на всі питання.

У пацієнтів відзначається також блідість шкірних покривів. З плином часу виникають хворобливі відчуття при русі або кашлі. Локалізуються в грудній клітці. Спостерігається зарудненность дихання.

В області поразки шкіра набуває синюшного відтінку, виникає набряклість м’яких тканин.

черевна порожнина

У випадках коли саркома лімфовузлів формується в шлунку, то ознаки будуть схожі з раком. Пацієнти скаржаться на нудоту після прийому їжі, поява тяжкості блювоту.

З плином часу, коли патологічний процес вражає кишечник, проявляються хворобливі болю, застій газів і порушення стільця. Новоутворення починає кровоточити, розвивається перитоніт. У міру зростання пухлини збільшується і живіт.

При відсутності терапії спостерігаються болі в спині і животі, блювота, порушення сечовипускання, непрохідність шлунка.

Носоглотка

Саркома лімфатичних вузлів, що вражає область носоглотки, характеризується збільшенням мигдалин. При ковтанні проявляється біль.

Коли поразка зачіпає піднебінні мигдалини, вони набувають синюшного відтінку, поверхня стає горбистою. Під час ковтання, дихання виникає дискомфорт.

Якщо патологічний процес зачіпає корінь язика, то він опухає, що призводить до закриття проходу гортані. Захворювання супроводжується підвищеним слиновиділенням.

Периферійні лімфовузли

На початкових етапах розвитку ознаки не виражені досить яскраво. Але з плином часу патологічний процес вражає всю групу вузлів лімфатичної системи.

Пацієнти скаржаться на виникнення ознак інтоксикації. Відзначається поява хворобливих відчуттів при пальпаторно дослідженні лімфовузлів.

Головний мозок

При ураженні головного мозку виникають парез лицьових м’язів, підвищення внутрішньочерепного тиску, параліч кінцівок.

Новоутворення локалізується в великих півкулях. Фахівці вважають, що основною причиною виникнення захворювання є ВІЛ-інфекція. Хірургічне втручання з видалення новоутворення стає причиною погіршення стану пацієнта.

Тимус

Новоутворення, що локалізується на тканинах вилочкової залози, характеризується стрімким зростанням.

Метастатичні ураження формуються в оболонках головного мозку. Коли вони зачіпають область середостіння, виникає відчуття здавлювання.

Селезінка

Першим ознак розвитку саркоми лімфатичних вузлів є збільшення органу в розмірах.

Також пацієнти вказують на такі ознаки, як підвищення температури тіла, болі, що виникають з лівого боку під ребрами і тяжкість в боці.

Кісткова тканина

Саркома небезпечна і тим, що, крім головного мозку, може вражати кістки. При цьому вона відрізняється стрімким зростанням, а симптоми виникають вже на початкових етапах розвитку. Це обумовлено наявністю великої кількості нервових закінчень в суглобах і вздовж кісток.

Метастатичні ураження також виявляються досить рано. Саме тому навіть своєчасна діагностика не дозволяє домогтися позитивного результату в лікуванні.

В першу чергу виникають хворобливі відчуття, що виникають при ходьбі, фізичному навантаженні, порушується рухова активність суглобів. У місці ураження проявляються шишечки і вузлики. Крім цього, в місці ураження шкірний покрив набуває синюшного забарвлення.

Загальні ознаки

До загальних симптомів лімфангіосаркоми відносяться швидка стомлюваність, зниження апетиту і втрата ваги.

Також пацієнти відзначають збільшення показників температури тіла, підвищене потовиділення переважно в нічний час доби. При проведенні діагностики встановлюється збільшення лімфатичних вузлів в ураженій області.

Дані ознаки не є прямим свідченням розвитку саркоми лімфатичної системи, але при їх появі слід звернутися до фахівця.

Діагностика

Збільшення лімфатичних вузлів в області паху, пахвових западин або шиї є тривожним сигналом. При виникненні подібних ознак слід пройти медичне обстеження.

При підозрі на саркому, виявленні форма і стадії розвитку захворювання фахівець призначає ряд діагностичних заходів.

В першу чергу проводиться лабораторне дослідження крові з метою визначення кількості тромбоцитів, лейкоцитів, загального білка та інших речовин.

Для визначення типу новоутворення призначається тонкоигольная біопсія з наступним проведенням цитологічного дослідження. Це дозволяє підтвердити злоякісність патологічного процесу.

Одним з інформативних методів діагностики є комп’ютерна томографія. Методика дозволяє оцінити структуру тканин, визначити розміри і локалізацію новоутворення.

З метою виявлення мутованих клітин в кістковому мозку використовується мієлограма. Також пацієнтам призначаються рентгенологічне і ультразвукове дослідження внутрішніх органів. Методики дозволяють визначити наявність метастатичних уражень, встановити стан печінки, селезінки, виявити рідина в плевральній порожнині.

Комплексна діагностика дозволяє визначити ступінь поширення патологічного процесу, стадію його розвитку, форму і тип захворювання. На основі отриманих результатів онколог встановлює точний діагноз, визначає курс терапії.

Лікування

Спосіб лікування саркоми лімфатичної системи визначається відповідно до віку пацієнта, наявністю супутніх захворювань і особливостями перебігу патології. На сьогоднішній день використовується кілька методів терапії при лімфосаркомі.

Самолікування небезпечно ускладненнями!

Увага

незважаючи на те, що наші статті засновані на перевірених джерелах і пройшли перевірку практикуючими лікарями, одні і ті ж симптоми можуть бути ознаками різних захворювань, а хвороба може протікати не по підручнику.

Плюси від звернення до лікаря:

 • Тільки фахівець пропише відповідні препарати.
 • Одужання пройде легше і швидше.
 • Лікар проконтролює перебіг хвороби і допоможе уникнути ускладнень.

знайти лікаря

Не намагайтеся лікуватися самостійно — зверніться до фахівця.

Хіміотерапія

Використання хіміотерапевтичних препаратів є найпоширенішим способом лікування захворювання. Вони застосовуються незалежно від стадії

Кількість курсів і їх тривалість визначаються лікарем на основі результатів діагностичних заходів, локалізації і розміру новоутворення.

Радіотерапія

Призначається тільки в комплексі з хіміотерапією. Процедура здійснюється за допомогою опромінення ураженої області.

Тривалість одного курсу становить до 6 тижнів. Радіотерапія не застосовується при встановленні лімфосаркомі на 3 або 4 стадії розвитку.

Оперативне втручання

Хірургічний метод застосовується в рідкісних випадках, що обумовлено стрімким прогресом новоутворення навіть після видалення.

Методика застосовується у випадках, коли пухлина вражає певний орган. У цьому випадку він віддаляється, а пацієнту призначається хіміотерапія.

Трансплантація кісткового мозку

Подібна процедура призначається в складних випадках, коли інші методи терапії не дали належного результату.

Після операції призначаються цитостатичні препарати, які здатні знищити ракові клітини.

Можливі ускладнення

Відсутність терапії навіть на початкових стадіях розвитку захворювання може стати причиною виникнення певних наслідків і ускладнень.

в першу чергу в результаті збільшення лімфатичних вузлів стискаються навколишні тканини, що може спровокувати перекриття трахеї, жовчних і сечовивідних шляхів.

Саркома лімфатичної системи часто призводить до виникнення кровотеч, появі перфораций і виразок на тканинах шлунка.

Також наголошується порушення процесу кровотворення. У пацієнтів діагностується анемія, нейтропенія та тромбоцитопенія. Розвиваються захворювання шкірного покриву, такі як дерматит, кропив’янка, еритрема.

Патологічний процес може зачіпати спинний і головний мозок, впливати на нервові закінчення черепної коробки. Це призводить до парезів, паралічів, порушення роботи мозку.

Відсутність терапії стає причиною розвитку серцевої, ниркової або печінкової недостатності, порушення метаболізму.

Найбільш небезпечними наслідками саркоми лімфатичної системи стають виникнення раку крові і летальний результат. Саме тому не слід затягувати з лікуванням.

Прогноз

У випадках коли захворювання було діагностовано на першій стадії розвитку, а пацієнт пройшов комплексне лікування, п’ятирічне виживання досягає 90%.

Прогноз при лімфосаркомі несприятливий, особливо якщо патологія встановлена ​​на 3 стадії. Коли патологічний процес вражає великі ділянки тканин, зачіпає нервову систему, більше 70% не переймаються і року.

Профілактика

Так як причин розвитку саркоми лімфатичної системи не встановлено, фахівці не визначили спеціальних профілактичних заходів. Пацієнтам слід рекомендувати керуватися загальними правилами:

 1. Правильно харчуватися.
 2. Підтримувати імунітет.
 3. своєчасно лікувати інфекційні і запальні захворювання.
 4. Вести активних спосіб життя.
 5. Виключити вплив на організм небезпечних речовин. При роботі на шкідливому виробництві слід обов’язково використовувати засоби індивідуального захисту.
 6. Знизити рівень ультрафіолетових променів.
 7. Уникати стресів, неврозів.
 8. Відмовитися від таких шкідливих звичок, як куріння і вживання спиртних напоїв.

Також важливо щорічно проходити медичні огляди. При появі неприємних симптомів необхідно відразу звернутися до фахівця. Тільки своєчасна діагностика дозволить підвищити шанси на одужання.

Лімфосаркома — небезпечне захворювання, при якому відбувається ураження лімфатичної системи. Небезпека патології полягає в тому, що навіть після проведення терапії домогтися тривалої ремісії неможливо.

Лікування дозволяє виключити розвитку ускладнень і полегшити стан. Після проведеної терапії важливо регулярно відвідувати лікаря і дотримуватися всі його рекомендації.

Схожі статті

Рак черевної порожнини

elena elena

Рак порожнини рота

elena elena

Рак придатка яєчка

elena elena

базаліома

elena elena

нейроендокринний рак

elena elena

Рак кісткового мозку

elena elena

Рак м’яких тканин

elena elena

дерматофібросаркома

elena elena

лейкоз

elena elena

Залишити коментар